درباره ما

HREVO یک سازمان افغانی مستقل ، غیرانتفاعی و تحت هدایت جوانان است که در سال 2009 توسط گروهی از افراد فداکار متشکل از وکلا ، فعالان حقوق بشر ، جامعه مدنی ، حامیان دانشگاهیان و متخصصان توسعه، که همه در بخشهای مختلف کارهای غیر دولتی در دهه گذشته انجام داده اند. HREVO به عنوان یک سازمان در حال رشد سریع ، خود را به عنوان یکی از سازمانهای پیشرو و فعال جامعه مدنی در افغانستان به ویژه در زمینه های حقوق بشر ، حقوق زنان ، ایجاد صلح و حکومتداری خوب تاسیس کرده است.

تعهد HREVO برای ارتقا هماهنگی و همکاری بیشتر بین گروه های جامعه مدنی، باعث احترام فراوان آن در بین تمام سازمان های جامعه مدنی افغانستان و همچنین سازمان های غیردولتی بین المللی مربوطه و جامعه اهدا کنندگان، شده است. از همه مهمتر ، طی ۹ سال گذشته HREVO توانسته است رابطه خوبی با دولتهای محلی و جوامع محلی در استانها و مناطقی که HREVO در آنها فعال است برقرار کند. این رابطه در اجرای موفقیت آمیز پروژه های زیادی که HREVO در برخی از مناطق دور افتاده کشور اجرا کرده نقش مهمی داشته است.

HREVO توانسته است به مناطق دور دست (مستقیم یا از طریق شرکا) افغانستان برسد. این سازمان ده ها پروژه مختلف را در زمینه های وکالت ، حاکمیت قانون ، آموزش مدنی ، دسترسی به عدالت ، مشارکت جوانان ، ایجاد صلح و تحقیقات اجرا کرده است. در نتیجه ، HREVO گسترده ترین شبکه سازمانهای جامعه مدنی بنیادی ، اهدا کنندگان ، شرکا و افراد متعهد را در سراسر افغانستان با حدود 386 عضو و شریک (186 عضو سازمان ، 200 عضو منفرد) ایجاد کرده است.

دفاتر منطقه ای و ولایتی HREVO در ولایات بلخ ، ننگرهار ، هرات و بامیان قرار دارد و پروژه ها را در ولایات دایکونیدی ، بلخ ، ننگرهار ، لغمان ، قندهار ، سمنگان ، غور ، هرات و پروان اجرا می کند.

ثبت نام های رسمی
وزارت اقتصاد-MoE
مشارکتهای رسمی

وزارت امور زنان– MoWA

وزارت آموزش عالی– MHE

وزارت شهدا و معلولین– MMD

عضویت رسمی
۱. کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان (AIHRC) وزارت امور زنان(MoWA)     
۲. کانون وکلای مستقل افغانستان (AIBA)
۳. معاونت امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ(MoU)
۴. دفتر عالی نظارت و مبارزه با فساد اداری (HOOAC) 
۵. شبکه جامعه مدنی و حقوق بشر (CSHRN)
۶. شبکه سازمان جامعه مدنی افغانستان برای صلح
۷. گروه هماهنگی عدالت انتقالی (CGTJ)
۸. گروه هماهنگی جوانان (YCG)
۹. گروه هماهنگی حاکمیت قانون (RLCG)
۱۰. گروه هماهنگی حقوق خانواده(FLCG)

هدف ما

HREVO تلاش می کند تا به جامعه ای کمک کند که حقوق هر شهروند مورد احترام و حمایت قرار گیرد و هر شهروند در یک محیط آرام و مدنی و عاری از هر نوع خشونت زندگی کند و شهروندان از نظر اجتماعی و سیاسی از آن مطلع شوند و در نتیجه می تواند دولت خود را حفظ کند بدون ترس از مواجهه با تعقیب بعدی ، پاسخگو باشد.

ماموریت ما

ایچ آر ای وی او یک سازمان غیردولتی تحت هدایت جوانان و جوانان محور است. که با اقشار مختلف جامعه ، با تمرکز ویژه بر جوانان ، در سراسر افغانستان برای ارتقا معنادار حقوق بشر ، صلح ، حکومتداری خوب و حاکمیت قانون و کاهش خشونت کار می کند. . ایچ آر ای وی او برای انجام بسیج مردمی خود با جوامع محلی و اعضای جوانان آنها کار می کند و خود را به یک احساس واقعی محل تعامل میبخشد. ایچ آر ای وی او بر هماهنگی و همکاری کارآمد و مستمر با همه ذینفعان مربوطه ، به ویژه سازمان های جامعه مدنی افغانستان ، گروه های رسمی و غیررسمی جوانان ، سایر سازمان های دولتی و غیردولتی و جامعه اهدا کنندگان تأکید دارد.ایچ آر ای وی او تلاش می کند تا جوانان افغان را در اولویت همه فعالیت های مربوط به توسعه قرار دهد و این روش را تنها راه تغییر طولانی مدت در کشور می داند.

استراتژی

برای دستیابی به حداکثر ، یک استراتژی پایدار ابداع شده است ، حقوق بشر مبتنی بر نیاز و رویکردهای٫ مبتنی بر حق ایجاد شده است که مشکل را با مشارکت جامعه و بسیج همه منابع بومی و محلی مشخص می کند. اهداف برنامه ما کمک آژانس های اهدا کننده ، شرکای جامعه مدنی ، جامعه و نهادهای ملی تحقق می یابد

هدف سازمانی استراتژیک

ارتقا و حمایت از حقوق بشر و آزادی اساسی در افغانستان

اهداف استراتژیک

۱. حمایت از حقوق بشر و حقوق زنان

۲. کاهش دادن خشونت علیه زنان.

۳. صلح و رویكردهای حل مسالمت آمیز منازعات را ترویج و تقویت دادن.

۴. ترویج و تقویت حکومتداری خوب و حاکمیت قانون.

ارزش های ایچ آر ای وی او

ایچ آر ای وی او با و صداقت در طراحی ، اجرا و ارزیابی همه برنامه های خود و روابط خود با ذی نفعان ، اهدا کنندگان و شرکا عمل می کند.

ایچ آر ای وی او در حال همکاری با جوانان برای تقویت تغییرات مثبت ، و توانمند سازی آنها است تا به عنوان عوامل تغییر در جوامع خود عمل کنند.

ایچ آر ای وی او متعهد است که در همکاری نزدیک با انجمن های جوانان کار کند و در تمام برنامه ها و پروژه های خود مشارکت فعال خود را بدست آورد. ایچ آر ای وی او به توانایی های جوانان اعتقاد دارد و آنها را در خط مقدم فعالیت ها و تصمیم گیری های خود قرار می دهد.

ایچ آر ای وی او کاملاً به دانش مردم در مورد امور جامعه خود اعتقاد دارد. بدین ترتیب متعهد شده است مردم را هنگام تصمیم گیری درباره مشکلات محلی آنها و چگونگی یافتن راه حل برای رفع آنها در موقعیت رهبری قرار دهد.

ایچ آر ای وی او

ارتقا حقوق بشر
از بین بردن خشونت علیه زنان
توانمندسازی جوانان
آموزش و آگاهی بخشی
توانمندسازی زنان
ارتقا دموکراسی و صلح

آدرس

۳ حوزه ۶ ، کارته
کابل ، افغانستان

+93789138989
+93788138989

شبکه های اجتماعی

سازمان حقوق بشر و ریشه کن کردن خشونت

@HREVO_info

hrevo2009

ایچ آر ای وی او

سازمان ایچ آر ای وی او

لینک صفحات

ویبلاګ ایچ آر ای وی او

واقعات

وظایف

خدمات مشتریان

ایچ آر ای وی او

سازمان حقوق بشر و ریشه کن کردن خشونت